Tottenham Hotspur 1 – 1 Manchester United

Paul Pogba și Bruno Fernandes construiesc imaginea pierduta la mijlocul terenului pentur Manchester United.
Paul Pogba și Bruno Fernandes ajuns in în cele din urmă in 11-le lui United. Fanii lui Manchester United au așteptat mult timp sa-I vada in teren. Pogba a fost introdus in minutul 63, jocul la mijloc a inceput sa prinda culoare intre combinatiile de mingi cu Fernandes.
Semnarea lui Fernandes în ianuarie a furnizat scânteia creativă care a galvanizat United și acum este sarcina lui Solskjaer să încerce să găsească o modalitate de a gasi perechea potrivita la miloc, în linia de start, în speranța de a putea rezolva problema plecari lui Pogba la sfârșitul acestui sezon. Barcelon si Real Madrid si-a arata interesul pentru mijocasul francez. Potrivit Daily Mail, mijlocasul s-a razgandit in privinta plecari, decizia fiind consolidata de venirea lui Bruno Fernandes.
In minutul 27, o interceptare gresita a lui Serge Aurier in apropierea careului l-a propulsat pe Sterevn Bergwijn, ca o racheta, in careul lui United unde cu o executie puternica l-a lasat pe De Gea spectator.
Se pare că Fernandes ar fi avut o a doua ocazie de la fața locului, 10 minute mai târziu, când arbitrul Jonathan Moss a văzut un alt fault al lui Eric Dier, dar arbitrul video a răsturnat corect decizia.
Minutu 81, un moment de magie de la Paul Pogba a ajutat pe Manchester United să câștige un punct meritat într-o remiză de 1-1 la Tottenham, unde a avut loc o dramă VAR târzie (a arbitrajului video).
Jose Mourinho părea să-și frustreze fostul club, dar cu o performanță dominantă in a doua repriză au reusit sa restabileasca scorul si sa-si securizeze 1 punct.
Pentru fostul manager al lui United, Mourinho- acestea au fost puncte importante pe care le-am pierdut. O victorie i-ar fi dus pe Spurs până pe locul sase, doar un punct în spatele lui United, și cu un real sens al „jocului” în acest sprint de mini-ligă de acum până la sfârșitul sezonului, – mai ales dacă ii pot recupera in totalitate pe Harry Kane și Son Heung -min, care amândoi vin după leziuni de lungă durată, înapoi in sala de fitness, aproximativ sase luni fara joc.